Architekt. Asystent w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby przy Katedrze Dziedzictwa Architektury i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 2011-2015 przewodniczący Koła Naukowego Rysunku PW. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, a także organizatorem licznych plenerów. Laureat międzynarodowych konkursów. Wolny czas spędza podróżując i zapisując odwiedzone miejsca za pomocą pędzla i ołówka.

Według autora malarstwo plenerowe obnaża wszelkie niedoskonałości przestrzeni i ukazuje jej niewidzialne piękno, pozwala chłonąć otaczający nas świat wszystkimi zmysłami. Poznanie prawdy o dawnym miejscu stanowi właściwą treść działań twórczych. Każde nowo poznane miejsce wzbogaca wyobraźnię o kolejne wartości, które mają ogromny wpływ na tworzony nie tylko obraz, ale również architekturę.

Akwarele o efekt miłości do podróży małych i dużych. Nie są one jedynie graficznym zapisem odwiedzonych przestrzeni. Powstawały w plenerze angażując wszystkie zmysły. Kryją w sobie zapach, temperaturę, krople deszczu, ziarenka piasku uniesione przez wiatr, głosy ludzi poznanych podczas ich powstawania. To również zapisy atmosfery wnętrz urbanistycznych dla których często architektura jest jedynie architekturą tła.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | www.wiktorgago.pl