Urodzony w 1970 r. w Koninie. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej.

Od 2014 r. bardzo aktywnie zaangażowany w twórczość plastyczną. Tworzy głównie akwarele. Dlaczego akwarele? Bo są piękne, delikatne, ulotne i nieprzewidywalne.  Tworzy w atelier i plenerze. Głównie maluje pejzaże, marynistykę ale także kwiaty i architekturę. Coraz częściej jego prace układają się w cykle obrazów: "Polskie Miasta", "Marynistyka" „Jesienne im presje” itp. Zdarzają się jego twórczości także sceny rodzajowe. Cały czas odkrywa sztukę i nowe możliwości akwareli.

W grudniu 2015 r. jedna z prac została  nagrodzona w 37 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga", cyklicznie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a w grudniu 2016 jego  praca zdobyła główną nagrodę w 38 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2016. Jego akwarele brały udział w dużej indywidualnej wystawie w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Włoszech i Norwegii. Uczestnik wielu plenerów akwarelowych.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.olszewskiakwarele.weebly.com