Mirosław Małecki urodzony 22.04.1966 r. w Lesznie.
Z wykształcenia metaloplastyk, właściciel firmy reklamowej. Jego pasją jest malarstwo, rzeźba, kowalstwo artystyczne. Akwarela  zajmuje czołowe miejsce w pracy twórczej. W tej technice tworzy pejzaże, portrety i ilustracje do książek, między innymi „Pułapki Czasu” oraz „Kielich Braci Czeskich” . Od wielu lat zajmuje się także rzeźbą w drewnie, łącząc drewno z kutym metalem. Tematyka jego prac jest różnorodna, od figur realistycznych do form współczesnych.
Jest członkiem Poznańskiego Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wielu plenerów malarskich, działań związanych z promocją miasta Leszna, uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych.  Laureat nagród i wyróżnień „ XVII Salon Wielkopolski” II nagroda.
W latach 2004 -2005 instruktor sekcji plastycznej dla młodzieży.
Zamiłowanie do sztuki towarzyszy mu od najmłodszych lat, inspirują go różni artyści i epoki. To co  najbardziej go porusza w obrazach to kolor, nastrój, energia oraz przekaz.

Kontakt:

Mirosław Małecki
tel. 506 184 344  
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.