Urodzona w Zgierzu, w dzieciństwie związana ze Skierniewicami, w okresie edukacji artystycznej z Łodzią, obecnie mieszkanka Zduńskiej Woli.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom na Wydziale Edukacji Wizualnej  w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowniach Malarstwa i Grafiki Warsztatowej Prof. Tomasza Chojnackiego. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Artystycznym, kierunek Grafika AHE w Łodzi w pracowni Grafiki Wydawniczej Prof. AHE Krzysztofa Tyczkowskiego.

Od wielu lat zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym oraz projektowaniem graficznym. W ostatnich latach swoją twórczość związała głównie z malarstwem akwarelowym. Głównymi tematami akwareli jest pejzaż, architektura, martwa natura. Większość jej dorobku artystycznego znajduje się w zbiorach osób prywatnych w kraju i za granicą.

Uczestniczka plenerów malarskich oraz wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Należy do Związku Artystów Plastyków "Polska Sztuka Użytkowa" oraz jest członkiem SAP (Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich).

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | www.artmajeur.com/pl/artist/mkowalewska