Urodził się we Wrocławiu w 1959 roku. Najlepsze wykształcenie plastyczne otrzymał na wykładach z wytrzymałości materiałów, na wydziale mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, w trakcie których doskonalił technikę rysunku, szkicując rosnące za oknami drzewa.

W 1984 roku zamieszkał w Karpaczu. Od tego momentu z wielką pasją  studiuje poszczególne elementy krajobrazu górskiego. Usiłuje poznać tajemnicę struktury drzew, kamieni, wody, śniegu, chmur i światła. Do swoich prac badawczych używa prostych przyrządów takich jak papier, pędzel, woda i pigmenty. O tym jak blisko jest rozwiązania sekretu, świadczy jego galeria internetowa.

Na szczęście ten proces poznawczy nigdy się nie kończy, ciągle pojawiają się nowe warianty. Może dlatego jest to tak pasjonująca praca, tym bardziej, że nawet największy mistrz nie jest w stanie przewidzieć jej rezultatów. Taka właśnie jest akwarela.

tel.: 75 76 18 272 kom: 781 427 722

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | www.leszeklegut.pl

 

There are no images available in the gallery.