Kazimierz Kraczoń – urodzony w Lublinie w 1973 roku. Tu ukończył szkołę podstawową i średnią. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów wrócił do Lublina, gdzie rozpoczął pracę zawodową, współpracując z biurami architektonicznymi, a następnie otwierając własną pracownię architektoniczną.

Równolegle do zainteresowań architektonicznych zawsze towarzyszyło mu zamiłowanie do rysowania i malowania. Rysunek odręczny do dziś jest dla niego nieodzownym narzędziem w pracy zawodowej, ale również metodą zapisu rzeczywistości i sposobem spędzania wolnego czasu.

To zamiłowanie do rysowania i malowania zaowocowało otwarciem autorskiej szkoły rysunku i malarstwa, w której od lat przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, a także prowadzi plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych.

W swoich akwarelach najchętniej ukazuje piękno rodzinnego miasta, a także wyjątkowość architektury polskiego pogranicza. W sposób szczególny są mu bliskie tematy związane z Roztoczem – pejzaż, drewniane cerkwie, chałupy, kościoły. Lubi pracować w plenerze uważając, że właśnie wtedy najlepiej można poczuć atmosferę miejsca z niepowtarzalnym światłem, powietrzem, zapachem.

Od wielu lat współpracuje z galeriami w Lublinie i Kazimierzu Dolnym. Uczestniczy w plenerach malarskich i rysunkowych. Swoje prace prezentował też na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych związanych tematycznie z Lublinem i Roztoczem. Jest członkiem Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Akwarela jest dla mnie próbą zmierzenia się z tym, co nieprzewidywalne. To wymagająca odwagi odpowiedź na wyzwanie jakie stanowi biel arkusza i pokora wobec tego, co na nim powstaje…

Facebook Kazimierz Kraczoń - akwarela i rysunek Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.artkazimierzkraczon.pl