Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Malarstwo studiowała w pracowni Łukasza Korolkiewicza i Włodzimierza Pawlaka. Ukończyła Wydział Wzornictwa Przemysłowego dyplomem z wyróżnieniem pod kierunkiem Jerzego Porębskiego.  Absolwentka renomowanego  Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Prowadziła autorskie studio projektowe, specjalizujące się w aranżacji rezydencji i pałaców. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich oraz European Confederation of Watercolour Societies.


Artystka porusza się w kilku mediach- olejnym, akwareli i rzeźbie. Pokazuje  rzeczywistość, która daje świadomość transcendencji. Materia, ujawnia się jako przenikanie równolegle funkcjonujących wymiarów świadomych i podświadomych. W jej pracach,  przenikanie jest symbolem wielowymiarowości człowieka i jego świata. Ten swoisty splot- historii rodu, miejsc egzystencji, relacji ,uczuć, przeżyć,  buduje duchową energię obrazu. To właśnie ta energia komunikuje się z widzem na poziomie energetycznym, podświadomym i świadomym.


W jej pracach akwarelowych artyzm i unikalny sposób malowania tworzą zaskakujące efekty niemożliwe do osiągnięcia  żadną inną techniką. Maluje dynamiką. Wpisuje się w nurt koloryzmu i ekspresjonizmu. Nobilituje akwarelę do rangi samodzielnego i skończonego dzieła.  Charakterystyczny dla niej styl w akwareli uzyskuje dzięki technice chlapnięć i przelewania mocno nasyconych pigmentów.
Jej  prace brały udział w kilkudziesięciu międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą – w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii.

 

WAŻNIEJSZE WYSTAWY:
2015r. Polska- Kazimierz Dolny –I Międzynarodowa Wystawa Akwareli
2015r. Czechy- Karwina- Wystawa Akwareli- grupowa
2016r. Czechy- Cieszyn- Wystawa Akwareli – grupowa
2016r. Polska- Katowice- Wystawa Akwareli  – Galeria 4 ART.- grupowa
2016r. Włochy – Alessandria- Palazzo del Monteferrato Mostra InternazionaleI”Acquerello-  Międzynarodowa wystawa akwareli .
2017r. Francja- Avinion – Międzynarodowa Wystawa Europejskiej Konfederacji Akwareli ECWS
2017r- Niemcy- Haldensleben – Kultur Fabrik – Wystawa Polskiej Akwareli.
2017r- Włochy- Fabriano- Międzynarodowa Wystawa Akwareli
2017r-Hiszpania- Salamanka- Międzynarodowa Wystawa Europejskiej Konfederacji Akwareli ECWS.
2018r-Polska- Grodzisk Mazowiecki- Wystawa galeria Popkolor – indywidualna
2018r Polska -Kraków- Pałac Sztuki -Międzynarodowe Sympozjum i Wystawa Europejskiej Konfederacji Akwareli ECWS.

Strona WWW: www.joannasoltan.com