Urodziłem się w Warszawie w 1983 roku. Tutaj też podjąłem kluczowe dla mnie studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 2002 roku. Mimo iż rysunkiem i malarstwem interesowałem się od dziecka to dopiero na studiach rozwinąłem swoje umiejętności. Wtedy poznałem technikę akwareli i do dzisiaj zgłębiam jej tajniki. Fascynację wodnymi farbami postanowiłem przelewać na innych co realizuje ucząc w prywatnej szkole rysunku. Jest dla mnie ogromną satysfakcją jak widzę ,że mogę tak trudnej techniki nauczyć innych i jaką im to sprawia radość.

W akwareli szukam głównie światła i tego jak ono pięknie potrafi "malować" przeróżne rzeczy.

W mojej twórczości akwarelowej istotne piętno odcisnęła architektura. To ona nauczyła mnie estetyki i podejścia do kadrowania prac  i wyboru tematów. Dlatego też w moich akwarelach najwięcej jest architektury ,a szczególnie tej którą sam zwiedziłem i poznałem. Większość moich prac to zapamiętane wrażenia, kolory i światło z odbytych przeze mnie podróży. Zwiedziłem w ten sposób Berlin , Paryż , Barcelonę ,Pragę , Brno, Wiedeń czy Sycylię. Bardzo często maluję z natury  ,a pozostałe prace maluję z własnych fotografii.

Moje zamiłowanie do akwareli musze jednak dzielić z architekturą gdyż jestem czynnym architektem. Często sie jednak zdarza że swoje umiejętności wykorzystuje w pracy i dzięki temu mogę obie pasje łączyć co daje interesujące rezultaty.

Jeszcze nie nauczyłem się jak połączyć akwarelę z muzyką ,którą zajmuję się od paru lat jako kompozytor ale wierzę że kiedyś przyjdzie na to czas.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. | www.grzegorz-wrobel.com | facebook fp