Edyta Andrejczyk, mieszka i pracuje w Warszawie - architekt, malarka, projektantka biżuterii, projektantka 3D.

Absolwentka  Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (1993-1998), podyplomowych studiów  projektowania biżuterii na Wydziale tkaniny i ubioru  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2013-2014) oraz Building Informtion Modeling na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (2015-2016).

Od roku 2018 członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

W listopadzie 2018 r. zdobyła II nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat promujący  ochronę własności przemysłowej.

Zawodowo współpracuje po stronie inwestora przy realizacji obiektów architektonicznych. Poza pracą zawodową zajmuje się wieloma formami aktywności twórczej m.in.: rzeźbą, ceramiką, biżuterią. Jednak największą jej pasją jest malarstwo akwarelowe. Odkrywa tę technikę od kilku lat i nieprzerwanie jest nią zafascynowana. W swoim malarstwie stosuje delikatne, miękkie przejścia tonalne, które w połączeniu z miejscowym kontrastowym, laserunkiem oddaje z jednej strony realistyczną naturę rzeczy z drugiej mglistą i niedopowiedzianą przestrzeń. Jej ulubionymi tematami jest martwa natura, portret i  krajobraz.

Kontakt:
Edyta Andrejczyk
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel.691 511 599