Dorota Nijander Bousquet jest francuskim grafikiem polskiego pochodzenia, urodzona we Wrocławiu w 1969 r. Uczęszczała do Szkoły Sztuk Plastycznych  we Wrocławiu w pracowni Zbigniewa Paluszaka, w roku 1985/89 na wydziale wystawiennictwa. Dyplom projektanta sztuki stosowanej uzyskała w 1989.

W 1989 wyjechała do Strasburga (Francja) aby studiować na Wyższej Szkole Sztuk Dekoracyjnych (École Nationale des Arts Décoratifs de Strasbourg) gdzie w 1995 otrzymała dyplom na wydziale reklamy i grafiki.

Dorota Nijander Bousquet zaczęła karierę grafisty freelance w pracowni graficznej André Rodieghero w Strasburgu w 1995. Założyła własne biuro graficzne w Strasburgu (1996 -2006). Następnie przyłączyła do Agencji design “Calypso” w Boulogne Billancourt (region paryski) w 2000 do 2007 jako dyrektor Artystyczny Senior aby kierować pracami zespołu kreatywnego.

W 2007 wyjechała z rodziną do Londynu, gdzie dołączyła na zajęcia akwareli w Heatherley’s School of Fine Arts (www.heatherleys.org) i w lipcu 2009 brała udział w wystawie zbiorowej.

Po powrocie do Francji w 2009, poświęciła się całkowicie pracy nad akwarelą i brała udział w kilku wystawach zbiorowych w departamencie Hauts-de-Seine, położonym w regionie paryskim.

Aktualnie mieszka w Warszawie i pracuje jako grafik freelancer oraz zajmuje się malarstwem akwarelowym.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.