Agnieszka Szwed, urodzona w 1976 roku.
W 1996 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Warszawie. Następnie w 1996 rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na wydziale Grafiki. Dyplom obroniła w 2001 roku w pracowni ilustracji pod kierunkiem Janusza Stannego.

Od 2001 roku pracuje jako grafik kreatywny, art director i ilustrator.

Pracuje głównie w technice akwarelowej i olejnej. Jej fascynacja akwarelą miała początek w 2013 roku, od lektury książki Joe Francis Dowden’a "Malujemy pejzaże wodne".

"Mistrzami dla mnie są nieprzerwanie John Singer Sargent, Wojciech Kossak, Alfred Wierusz-Kowalski, Franz Roubaud, Pierre Bonnard i Jan Szancenbach. Chciałabym, aby moje malarstwo rozwijało się w kierunku coraz bardziej swobodnej pracy pędzla, żywych pociągnięć, jednak z zachowaniem praw anatomii, jednocześnie pozostawiając widzowi margines niedopowiedzenia. Akwarela to sztuka kompromisu, gdzie w toku pracy musimy akceptować kierunek, który w pewnym stopniu narzuca nam ta technika poprzez rozpływanie się pigmentu w wodzie. Akwarela to kompromis i reagowanie na przepływ zmian na powierzchni mokrego papieru, korygowanie na mokro i sucho momentami zjawiskowo nie sfornej materii".


Wystawy:
Indywidualna wystawa 2014 roku, "Galop" w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Jezuicka 4 w Warszawie.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.