Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987 -1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof.Mieczysława Wisniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową oraz projektowaniem graficznym.

Specjalizuje się w technice akwareli – technice trudnej wymagającej  sposobu natychmiastowego podejmowania decyzji w położeniu każdej plamy barwnej. W tej  jedynej w swoim rodzaju technice szuka wyrazu formy, która byłaby do niego przynależna.
Uczestnik wielu wystaw zbiorowych prestiżowej rangi w zakresie techniki akwareli. Adam Papke brał udział w licznych plenerach oraz podróżach artystycznych w kraju i za granicą.

Prace Adama Papke znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą – Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Hiszpania, Ukraina, Francja, Szwecja, Litwa, Peru, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania.

Członek zarządu Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

 

Akwarela

Trudna, kapryśna, błędów mych łasa
Biegnę, by ją dogonić, a może tylko
Trzymać się jej blisko.

Adam Papke